| VÁZMÉRETek | 17.0“, 19.0“, 21.0“ |
| vázanyag, RUGÓÚT (E/H MM) | Alu 6061.T6 Multibutted |
| VILLA | Rock Shox Revelation TK Tapered, 15mm + OneLoc remote LO, 140/140mm |
| RUGÓSTAG | Rock Shox Monarch RT3 |
| HAJTÓMŰ | Race Face Affect SL 32T |
| HÁTSÓ VÁLTÓ | Shimano XT GS Shadow Plus |
| VÁLTÓKAR | Shimano XT RapidFire Plus 1x11 |
| FOGASKOSZORÚ | Shimano CS-M8000-11 11-42T |
| LÁNC | KMC X11 |
| FÉK | Shimano BR-M615 hydraulic disc brake, rotor 180/180mm |
| KÖZÉPCSAPÁGY | Race Face BSA |
| KORMÁNYCSAPÁGY | FSA Orbit 1.5E ZS No.57B |
| AGY | ONE Race Ultralight 15/12mm |
| FELNI | Weinmann Disc Bull 28H |
| KÜLLŐK | Sapim stainless |
| GUMIKÖPENY | Schwalbe Nobby Nic Performance 27.5x2.35" |
| KORMÁNYFEJ | Race Face Affect 35mm |
| KORMÁNY | Race Face Affect 35mm riser |
| MARKOLAT | ONE MTB Lock-on dual density kraton-gel |
| NYEREGCSŐ | Kind Shox LEV Integra 125mm |
| NYEREG | RM Peak Race |